July 25, 2024

Tony Awards 2024: Volledige lijst met winnaars |  Tony-prijzen

Tony Awards 2024: Volledige lijst met winnaars | Tony-prijzen

Beste musical
De keuken van de hel
Illinois
Vreemdelingen – Winnaar!
Het is genoeg
Water voor olifanten

Beste uitvoering door een acteur in een hoofdrol in een musical
Brody Grant, De buitenstaanders
Jonathan Groff, vrolijk rollen we mee – winnaar!
Dorian Harwood, Het notitieboekje
Brian D'Arcy James, Dagen van wijn en rozen
Eddie Redmayne, nachtclub Kit Kat Club

Beste uitvoering door een actrice in een hoofdrol in een musical
Eden Espinosa, Lempicka
Mannelijke Joy Moon, Hell's Kitchen – WINNAAR!
Kelly O'Hara, Dagen van wijn en rozen
Marianne Plunkett, Het notitieboekje
Gayle Rankin, nachtclubartiest bij de Kit Kat Club

Beste uitvoering door een actrice in een hoofdrol in een toneelstuk
Betsy Edem, Gebed voor de Franse Republiek
Jessica Lange, Speel moeder
Rachel McAdams, Mary Jane
Sarah Paulson, fit – winnaar!
Amy Ryan, Twijfel: een gelijkenis

Sara Paulson Fotografie: Brendan McDiarmid/Reuters

Beste heropleving van een musical
Cabaret bij Kit Kat Club
Gutenberg! Muzikaal!
We rollen van vreugde – winnaar!
Wie is Tommy?

Beter spelen
Jaja Afrikaanse haarvlechten
Mary Jane
Moeder spelen
Gebed voor de Franse Republiek
Antropomorf – winnaar!

Beste heropvoering van het stuk
Geschikt – winnaar!
Vijand van het volk
Burley Victorious: een niet-confederate rit door de Cotton Patch

Beste originele partituur
Adam Guettel, Dagen van wijn en rozen
David Byrne en Fatboy Slim, hier ligt de liefde
Jamestown Revival (Jonathan Clay, Zach Chance) en Justin Levine van The Outsiders
Will Butler, model
Sheena Taub, Sofs – WINNAAR!

Beste uitvoering door een actrice in een hoofdrol in een musical
Shoshanna Bean, Hell's Kitchen
Amber Eman, Lempika
Nikki M. James, Sofs
Leslie Rodriguez Kritzer, Monty Python's Spamalot
Kesia Lewis, Hell's Kitchen – WINNAAR!
Lindsay Mendez, vrolijk rollen we verder
Bebe Neuwirth, nachtclub Kit Kat

Beste uitvoering door een acteur in een hoofdrol in een musical
Roger Bart, Terug naar de toekomst: de musical
Joshua Boone, De buitenstaanders
Brandon Victor Dixon, Hell's Kitchen
Skye Lakota Lynch, De buitenstaanders
Daniel Radcliffe, Vrolijk rollen we mee – winnaar!
Steven Skybell, een nachtclubartiest in de Kit Kat Club

Beste muzikale leiding
Maria Friedman, we rollen van vreugde
Michael Greif, Hell's Kitchen
Lee Silverman, SOFS
Jessica Stone, Water voor olifanten
Dania Taymor, The Outsiders – Winnaar!

Beste regie van het stuk
Daniel O'Kane, model – winnaar!
Anne Kaufman, Mary Jane
Kenny Lyon, Burley the Triumphant: een niet-confederate rit door de Cotton Patch
Leila Neugebauer, toepasselijk
Whitney White, Jaja Afrikaanse haarvlechten

Beste uitvoering door een actrice in een hoofdrol in een toneelstuk
Quincy Tyler Bernstein, twijfel: bijv
Julianna Canfield, fotomodel
Celia Keenan Bolger, Het moederspel
Sarah Pidgeon, model
Kara Young, Burley Victorious: een niet-confederate reis door het katoengebied – winnaar!

Kara Jong Fotografie: Theo Wargo/Getty Images voor de Tony Awards-producties

Beste prestatie van een acteur in een hoofdrol in een toneelstuk
Will Brill, Figuur – Winnaar!
Eli Gelb, model
Jim Parsons, Het moederspel
Tom Pecinka, model
Corey Stoll, geschikt

Beste uitvoering door een acteur in een hoofdrol in een toneelstuk
William Jackson Harper, oom Vanya
Leslie Odom, Jr., Burley the Victorious: een niet-confederate reis door de Cotton Patch
Liev Schreiber, Twijfel: Bijv
Jeremy Strong, vijand van het publiek – winnaar!
Michael Stuhlbarg, Patriotten

Beste geluidsontwerp voor een toneelstuk
Justin Ellington en Stefania Bulbarella, Gaga in Afrikaanse haarvlechten
Lea Gilbey, Mary Jane
Tom Gibbons, Het grijze huis
Bray Burr en Will Pickens, toepasselijk
Ryan Romery, Stereo – Winnaar!

Beste geluidsontwerp voor een musical
ML Doug en Cody Spencer, hier is de liefde
Kai Harada, we rollen van vreugde
Nick Lidster voor zijn kenmerkende cabaret in de Kit Kat Club
Gareth Owen, Hell's Kitchen
Cody Spencer, The Outsiders – WINNAAR!

Beste muziekboek
Christopher Diaz, Hell's Kitchen
Becca Brunstetter, Het notitieboekje
Adam Rapp en Justin Levine van The Outsiders
Shayna Taub, Sofs – WINNAAR!
Rick Ellis, Water voor olifanten

Beste muzikale scèneontwerp
AMP met Tatiana Qahigian, The Outsiders
Robert Brill en Peter Negrini, Hell's Kitchen
Takeshi Kata, Water is voor olifanten
David Korins, Hier ligt liefde
Ricardo Hernandez en Peter Negrini, Lempicka
Tim Hatley en Finn Ross, Terug naar de toekomst: de musical
Tom Scott, cabaret bij de Kit Kat Club – WINNAAR!

Beste landschappelijke ontwerp voor het toneelstuk
Punten, passend
Punten, vijand van het volk
Derek McLean, Burley Victorious: een niet-confederate reis door de Cotton Patch
David Zinn, Jaja Afrikaanse haarvlechten
David Zinn, Stereoscopisch – Winnaar!

Beste choreografie
Annie B. Parson, Hier ligt liefde
Camille A. Brown, Hell's Kitchen
Rick Cooperman en Jeff Cooperman, The Outsiders
Justin Peck, Illinois – Winnaar!
Jesse Robb en Shanna Carroll, Water voor olifanten

Beste formaten
Timo Andres, Illinois
Will Butler en Justin Craig, cijfers
Justin Levine, Matt Hinckley en Jamestown Revival (Jonathan Clay en Zach Chance), The Outsiders
Tom Kitt en Adam Blackstone, Hell's Kitchen
Jonathan Tunick, vrolijk rollen we mee – winnaar!

Beste kostuumontwerp voor een toneelstuk
Didi Ayty, toepasselijk
Didi Aitey, Gaja's African Hair Braiding Company – WINNAAR!
Enver Çakartash, model
Emilio Sosa, Burley Victorious: een niet-confederate rit door de Cotton Patch
David Zinn, vijand van het volk

Beste kostuumontwerp voor een musical
Didi Aite, Hell's Kitchen
Linda Cho, The Great Gatsby – Winnaar!
David Israel Reynoso, Water voor olifanten
Tom Scott, cabaret bij de Kit Kat Club
Paul Tazewell, Sofs

Beste lichtontwerp voor het toneelstuk
Isabella Byrd, vijand van het volk
Amith Chandrashakar, Gebed voor de Franse Republiek
Jun Chang, model
Jane Cox, Geschikt – Winnaar!
Natasha Katz, Het grijze huis

Beste lichtontwerp voor een musical
Brandon Sterling Baker, Illinois
Isabella Bird, cabaret in de Kit Kat Club
Natasha Katz, Hell's Kitchen
Bradley King en David Bengali, Water voor olifanten
Brian McDevitt en Hannah S. Kim, The Outsiders – Winnaar!